Соціальне зцілення спільнотою. навчальний посібник

Illustration

У посібнику викладені основні теоретичні та практичні аспекти Соціального зцілення спільнотою комплексного та сталого підходу у зціленні колективних травм, підтримці індивідуального ментального здоров'я та розбудові громадянського суспільства. Загальна мета цього підходу - зовнішніми інтервенціями зцілювати спільноти, щоб вони зцілювали та підтримували своїх членів. Йдеться і про нормалізацію взаємодії у вже існуючих спільнотах, але в українських реаліях більш нагальним є створення нових інтегруючих спільнот взаємопідтримки.

Систематизуючи досвід проекту "Contact2U" у підтримці ВПО, з його гнучкістю в межах організаційної структури та увагою до інклюзивних наративних та перформативних практик, посібник пропонує аналітичні та практичні інструменти такої зцілющої роботи.

Цей проект реалізовується ГО "ДОО "Сила майбутнього" за підтримки Громадянської служби миру, що фінансується Федеральним урядом Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Вступне слово

Перед вами текст, що є результатом вже майже десятилітньої роботи ГО «Сила Майбутнього» зі створення спільнот підтримки та розвитку - зцілющих спільнот.

А також, цей текст — наслідок реагування на нову, повномасштабну стадію російської агресії проти України. Громадська організація «Сила майбутнього» була створена в травні 2015 року в м. Дніпро внутрішньо переміщеними особами (ВПО) з Луганська та Донецька. Її метою було захищати та сприяти реалізації прав ВПО та їхньої активної інтеграції до нової громади.

З того часу сфера діяльності організації поступово розширювалася — робота над неконфліктною комунікацією в освітньому середовищі, залучення людей поважного віку до активного суспільного життя.

автори:

Лук’янченко Світлана - координаторка науково-дослідницької групи, співзасновниця та заступниця Голови Ради ГО “Сила майбутнього”, співавтора книги "Творчі методи трансформації конфліктів"

Illustration

Журавська Марина - Координаторка проєкту "Contact2U", ведуча плейбек-студії для ВПО, плейбек-перформерка

Illustration

Фанагей Ростислав - Науковий консультант, магістр культурології, аспірант кафедри етики, естетики та культурології Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка.

Illustration