ОПИС ПРОГРАМИ

Розвиток соціально-емоційно-партнерських компетенцій освітян задля трансформації шкільного середовища на більш мирне та підтримуюче. Підтримка ментального здоров’я учасників освітнього процесу

1. Найменування програми: «Як працювати з дітьми для покращення ментального здоров'я та впроваджувати зміни на рівні класу » .
2. Вид підвищення кваліфікації: навчання за програмою підвищення кваліфікації (участь у регулярних онлайн тренінгових заняттях).
3. Розробник: творча група тренерів ГО «Сила Майбутнього».
4. Спікери:● Сердюк Ольга- вчитель молодшої та середньої школи, дипломований вальдорфський вчитель, педагог-дефектолог, тренерка проєкту «Митці Згоди».● Дмитрієва Світлана- психологиня, арттерапевтка, тренерка проєкту «Митці Згоди».● 5. Мета: Розвиток соціально-емоційно-партнерських компетенцій освітян задля трансформації шкільного середовища на більш мирне та підтримуюче, більш глибинне ознайомлення з віковими психологічними особливостями дітей та учасників освітнього процесу, історичний екскурс в практики підтримки учасників навчального процесу у різних педагогічних практиках. Розширення проектувальної компетенції, вивчення різних онлайн технологій та творчих методів подачі і представлення інформації. Створення творчої спільноти освітян для підсилення стійкості та відновлення психо-емоційних ресурсів учасників.
6. Напрямок: Розвиток професійних компетенцій.
7. Опис програми:● Вікові особливості здобувачів освіти певного віку і їхні потреби. Що таке соціально-емоційна компетентність та її значення в професійній діяльності вчителя? Техніки та стратегії, як вчителі і учні керують своїми емоціями. Ресурсні вправи на розвиток емоційної компетентності. Творчі онлайн опитування.(3 год)●  Особисті потреби та кордони. Конфлікт та стратегія поведінки в ньому. Канали сприйняття у людей та взаємозв’язок між розвитком цих каналів та формуванням відчуттів та почуттів у людини. Побудова взаємодії з учнями та дорослими з урахуванням особливостей розвитку каналів сприйняття учасників. Профілактика професійного вигорання. (4 год)●  Стилі спілкування. Прийоми ефективного спілкування. Активне слухання і ненасильницька комунікація за М. Розенбергом. Практичні вправи на зміну стилю спілкування з урахуванням ситуації. Методики підтримки себе і оточуючих.(4 год)● Самодопомога в стресових життєвих ситуаціях, соціальна усвідомленість, як інструмент створення позитивних змін в суспільстві. Тілесні практики та медитація, як практики самовідновлення. Командобудування, створення мирної і творчої атмосфери в класі. Зворотній зв'язок. (4 год)
8. Обсяг (тривалість навчання): 15 годин/ 0,5 кредит Європейської кредитної трансферно - накопичувальної системи (ЄКТС).
9. Форма реалізації: дистанційна 
10. Цільова аудиторія: Педагоги, класні керівники початкових і старших класів, практичні психологи, соціальні педагоги, корекційні педагоги закладів освіти різних типів і форм власності.
11. Формат навчання: тренінг, лекція, практичне завдання, робота в парах/групі.
12. Програмні результати:● Підвищення кваліфікації фахівців з даної тематики.● Розуміння основ конфліктології; типології конфліктів; стилів поведінки в конфліктних ситуаціях; інструментів трансформації конфліктів; психологічних особливостей розвитку дітей, основи емоційної компетентності.● Здатність діяти ненасильницьким шляхом. Активізація бажання до професійного і особистого зростання, готовності до змін; гнучкості у поведінці з іншими людьми, людяності і розвитку емпатійності.● Здатність до самодопомоги в стресових ситуаціях і підвищення стресостійкості.● Усвідомленість цінності життя, особистості, миру; творчості і єдності спільноти; рефлексія власної професійної практики.● Здатність підтримувати ментальне здоров’я учасників навчального процесу● Узагальнення та систематизація набутих теоретичних та практичних знань під час курсу.
13. Перелік компетентностей, що вдосконалюватимуться/набуватимуться:● Інформаційні та комунікаційні компетентності, направлені на ефективну взаємодію в колективі● Соціальні компетентності, пов'язані з ідеями добробуту та здорового способу життя● Емоційно-етична компетентність● Здоров'язбережувальна компетентність● Інноваційна компетентність● Навчання впродовж життя● Організаційна компетентність● Педагогічне партнерство ● Психологічна компетентність, психолого-фізіологічні особливості здобувачів освіти певного вікуЗагальні:● ЗК.02. Здатність до міжособистісної взаємодії, роботи в команді, спілкування з представниками інших професійних груп різного рівня (соціальна компетентність)● ЗК.05. Здатність до генерації нових ідей, виявлення та розв'язання проблем, ініціативності та підприємливості (підприємницька компетентність)Фахові:● А2.2. Здатність формувати та розвивати в учнів ключові компетентності та вміння, спільні для всіх компетентностей● А2.4. Здатність вибирати і використовувати сучасні та ефективні методики і технології навчання, виховання і розвитку учнів● Б1. Психологічна компетентність● Б2. Емоційно-етична компетентність● В2. Здоров'язбережувальна компетентність● Д1. Інноваційна компетентність● Д2. Здатність до навчання впродовж життя● Д3. Рефлексивна компетентністьПерелік професійних компетенцій:●Педагогічне партнерство
14. Документ, що видається за результатами підвищення кваліфікації.  Сертифікат про підвищення кваліфікації на 15 годин/ 0,5 кредиту ЕКТС, який внесений до реєстру і можна перевірити його автентичність за посиланням.Сертифікат слухача видається учаснику, який прослухав курс повністю або частково, але не підтвердив свої знання через тестуванняПісля завершення виконання програми підвищення кваліфікації учасники отримують документ, перевірити який можна за посиланням: https://power-of-the-future.com/mitci-zgodi/reiestr-sertifikativ
* Програму укладено згідно з п.2 ст. 59 ЗУ «Про освіту» та відповідно до п.10 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року №800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року №1133) і Типової програми підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи в умовах інклюзивного навчання у закладах освіти відповідно до вимог Концепції «Нова українська школа» (наказ МОН від 18.10.2019 р. №1310).