Активності проєкту

НЕТВОРКІНГИ З ПЕРФОРМАНСАМИ

Illustration

Одноденні нетворкінгові офлайн-події з перформансами плейбек-театру.
Мета зустрічей: відновити соціальний капітал українських біженців, які переїхали в Римський регіон.

  • Періодичність: 1 раз на місяць.

  • 30 учасників на одній зустрічі.

  • Учасники заходу: українські біженці та італійці

Заходи такого формату вже були апробовані нашою командою в Дніпрі й показали високий рівень затребуваності людьми, які намагаються інтегруватися в нове життя та знайти підтримку.

Що ми робили на нетворкінгах?

● Проводили фасилітовані знайомства людей.● Виконували групові вправи на посилення активності людей, виявлення потреб та спільних рис.● Організовували виступи українських та італійських експертів у сферах права, краси і здоров’я, спільного відпочинку, виховання дітей тощо.● Створювали невимушену та творчу атмосферу за допомогою творчого компонента.

Що таке творчий компонент?

Це будь-яка творча активність, яка передбачає спільні дії людей:● спільні співи в техніці співоче коло● спільне малювання та виконання різних арт-технік● перфоманс плейбек-театру

Чому творчий компонент дуже важливий?

Атмосфера спільної творчості, коли люди розслабляються та починають співати або брати участь в імпровізованому перфомансі, сприяє встановленню позитивної атмосфери в групі, у людей з’являються спільні позитивно забарвлені спогади. Також це сприяє встановленню горизонтальних зв’язків між людьми, бо досвід спільної творчості об’єднує.

Плейбек-перформанси

Є важливим, потужним об’єднуючим інструментом для формування довірливої атмосфери та створення горизонтальних зв’язків.

Плейбек-театр

Це, коли люди в аудиторії розповідають свої особисті історії, а актори грають ці історії на сцені прямо тут і зараз, імпровізуючи та показуючи глибшу суть тих подій, що згадує людина у своїй історії.

Результати перформансів плейбек-театру● Розвиток емпатії● Створення безпечного простору.● Спонукання до діалогу через обмін історіями.● Розширення особистого бачення історії через рефлексію на сцені.● Створення відчуття присутності та активного слухання.

Плейбек-перформанс у Римі відбувся завдяки професійній плейбек-групі з Берліну, що складається з українських біженців, які покинули Україну у 2022 році. На жаль, в Італії немає плейбек-театру серед українців, а мовний фактор має вирішальне значення, адже важливо, щоби плейбек-актори не тільки знали мову глядачів, але й були в спільному з ними контексті.

ВОРКШОПИ ТА ЗУСТРІЧІ

Серія воркшопів та зустрічей з експертами на тему «Юридична підтримка».
Мета зустрічей: допомогти українським біженцям вирішити юридичні питання, допомогти їм в оформленні необхідних документів.

  • Офлайн формат.

  • Періодичність: 1 раз на місяць.

  • 15 учасників на одній зустрічі.

Що робили на зустрічах?

● Слухали юристів щодо важливості правильного оформлення всіх документів в Італії.● Отримували поради щодо різноманітних кейсів, що потребують консультації з юристами.● Надавали підтримку та важливу інформацію про правила та функціонування деяких аспектів життя в Італії.

ГРУПА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ

Психолог нашої спільноти, Беднарчук Олена, яка є педагогом, психологом, спікером, допомагала:
— розібратися з проблемами, страхами, самотністю та нерозумінням, як жити в новій країні;
— повернути цінність собі і своєму тілу, навчитися проявляти емоції, бажання, почуття, розслаблятися психоемоційно.

Для всіх, хто мав питання, шукав підтримку або просто хотів розслабитися, психолог запропонувала підтримуюче спілкування в колі, надала дієві інструменти роботи зі стресом, підібрала вправи, що сприяють психологічному розвантаженню.

  • Офлайн формат.

  • Періодичність: 1 раз на тиждень.

  • 10 занять відкритої групи психологічної підтримки для українських жінок-біженок.